Provozní informace

Ať už jste se rozhodli nebo ještě přemýšlíte o rezervaci pobytu u nás na Křivoklátsku, budou se Vám určitě hodit provozní informace, které si můžete přečíst právě tady:

parkování:

Parkovat lze přímo před domem, pod okny na travnaté ploše nebo ve dvoře.
V případě parkování ve dvoře, máte ke vjezdu do dvora k dispozici dálkové ovládání. Za ztrátu ovládání musí host zaplatit jednorázový poplatek 1.000,- Kč !

Příjezdy a Odjezdy:

V den příjezdu je pro Vás ubytování připraveno od 16 h., pokud není domluveno jinak.
Při Vašem odjezdu prosíme, vykliďte pokoje do 10 h. Svá zavazadla si můžete uschovat po domluvě ve společenské místnosti k pozdějšímu vyzvednutí.

Pravidla pokoje:

Ve všech našich pokojích a obytných prostorách je přísně zakázáno kouřit i z okna. Kouřit je možno venku.
Za porušení hosté musí zaplatit jednorázový poplatek 1.000,- Kč.
Během Vašeho pobytu nestěhujte nábytek z místa na místo, pouze v případě domluvy.
Při odchodu z pokoje hosté musí zavřít veškerá okna, zejména střešní. Při dešti může voda zničit prostor pod střešním oknem.
Při využívání kamen v přízemním apartmánu, dbejte prosím na bezpečnost při přikládání. Pro přikládání používejte pouze boční dvířka. V blízkosti kamen nenechávejte žádné vznětlivé předměty!!!
Klíč od pokoje dostanete při předání pokoje, při ukončení pobytu nechávejte ve dveřích nebo předejte.
Za ztrátu klíče host musí zaplatit jednorázový poplatek 1.000,- Kč !

Úklid pokoje:

Úklid se během Vašeho pobytu neprovádí. Pokud máte zájem nechat pokoj uklidit, či vynést odpadky, stačí se domluvit.
Třídíme odpad, proto bychom Vás chtěli požádat o využití nádob na tříděný odpad v technické místnosti v přízemí pensionu. K vyprázdnění smíšeného odpadu možno využít popelnici u branky.

Pravidla využívání kuchyňky:

V apartmánu Růže je samostatná kuchyňka pouze pro tento apartmán. V podkrovních prostorách je kuchyňka společná pro oba horní pokoje Tulipán a Kopretina.
Všechno nádobí a spotřebiče máte k dispozici pro Vaše využití. Prosíme, abyste po použití vždy uvedli do původního stavu, tak aby po Vás mohli využívat i další hosté, použité nádobí prosím po sobě umyjte a ukliďte do skříněk. V každé kuchyňce také najdete místa ve skříňce, v šuplíku a v lednici pro uložení Vašich potravin. Pokud využíváte společnou kuchyňku, prosíme, berte ohled na ostatní hosty, aby bylo místo pro oba pokoje. Zkontrolujte, aby spotřebiče (varná konvice, sporák, topinkovač) byly při Vašem odchodu z kuchyňky vypnuté.

Pobyty a domácí mazlíčci:

Pejsky malých plemen s vlastním pelíškem zvyklých na pobyt v bytě můžete mít při Vašem pobytu sebou v přízemním apartmánu a v pokoji Tulipán. V pokoji Kopretina, kde je po celé ploše koberec, nejsou mazlíčci povoleni.
Svého mazlíčka nikdy nenechávejte samotného na pokoji. Může se stát, že zničí svými drápy dveře či jiné věci v pokoji. Uklízejte si po svých mazlíčcích.
U nás se můžete potkat s naší fenkou Bullteriéra Adélkou. Většinou se Adélka s hosty ráda vítá a seznamuje. Pokud se u nás pohybují hosté, kteří nejsou s Adélkou seznámeni, nenecháváme ji volně běhat po zahradě a areálu. Je buď u nás doma, nebo v kotci a venčení probíhá s dozorem nebo na vodítku. Můžete u nás vidět také kočičky Micku, Fifi nebo kocoura Macka. Díky Adélce, která kočky honí, je ale uvidíte asi jen v její nepřítomnosti. Pokud se to povede, uvidíte asi nejvíce Micku, která je přítulná, ráda se nechá hladit a může se stát, že Vám vklouzne až do pokoje. Proto prosíme, zavírejte dveře od pokojů a při odchodu pro jistotu zkontrolujte, jestli se Vám tam někdo neschoval 🙂

Pobyt s dětmi:

Prosíme, berte ohled na ostatní hosty a respektujte, že si k nám přijeli odpočinout. Od 22 h. platí noční klid, tudíž jsou jakékoliv hlučné aktivity zakázané. Vzhledem ke zkušenostem s vlastními dětmi víme, že to není vždy jednoduché, ale v rámci možností prosíme o respekt.
Na zahradě je k dispozici pískoviště se skluzavkou, houpačka, odrážedla, domeček, trampolína, bazén a pingpongový stůl s pálkami k zapůjčení zdarma.
Vše je možno využívat zdarma a na vlastní zodpovědnost. Neneseme žádnou zodpovědnost za jakékoliv utrpěné úrazy vinou našich hostů. Rodiče jsou odpovědni za své děti.

Možnosti využití zahrady:

Během Vašeho pobytu můžete využít prostory našeho dvora s posezením, zahrada je k dispozici pro Vaši relaxaci a chvíle pohody. Můžete využít posezení pro podkrovní pokoje na horní nebo dolní terase, či přímo před apartmánem. Dále můžete využít lehátka u bazénu a u terasy.
V letní sezóně je tady pro vás také venkovní bazén. Schůdky necháváme stranou, před koupáním je potřeba z bazénu sundat krycí plachtu a dát schůdky dovnitř bazénu. Po koupání, prosíme vrátit do původního stavu, kvůli bezpečnosti dětí a ostatních hostů.
V zadní zahradě je altánek Ovčín, který sloužil původně jako zázemí pro naše ovečky, teď jej můžete využít pro Váš úkryt před sluníčkem, či jako zázemí při posezení u ohniště. Pro dobrodruhy je možnost využít třeba i k přenocování.
Na zahrádce můžete najít rozmanité druhy bylinek, které můžete využít také k vlastní spotřebě. Kdo hledá, najde. V sezóně si můžete také nasbírat například i třešně, rybíz či ořechy.
Prostor zadní zahrady můžete využít také například pro Badmiton, Ping-pong a další míčové hry.
Trampolína je také pro Vás.

Co u nás můžete využít a zapůjčit si:

– gril, ohniště – je možno použít na požádání, grilovací uhlí a dřevo můžeme nabídnout po dohodě. Při rozdělávání ohně prosíme, dbejte bezpečnosti, nenechávejte nedohořený gril či ohniště bez dozoru. Ohniště před odchodem zalejte vodou.
– ping—pongový stůl, pálky a míčky,
– badmintonové pálky a košíčky, síť na badminton
– deskové a společenské hry
– odrážedla pro děti

Úschovna kol:

Kola si u nás můžete uschovat v kolárně na dvoře.

Tipy na výlety a využití volného času v okolí:

Rádi Vám poradíme, co určitě stojí za to v našem okolí navštívit, podle Vašich zájmů, zapůjčit si můžete i turistické mapy.
Můžete se také podívat na tipy na samostatné stránce našeho webu.
Památek a dalších zajímavých míst v našem okolí je opravdu spousta.
Nudit se u nás rozhodně nebudete.

Oranžové a dětské hřiště:

Pokud byste si rádi zahráli tenis nebo volejbal, je možné po dohodě předem, využít za poplatek i místní oranžové hřiště, které se nachází u místního fotbalového hřiště.
Dětské hřiště vybavené krásnými dřevěnými hracími prvky s altánkem najdete asi jen 50m od našeho statku vedle rybníčku s kapličkou na návsi.

Přístup k Wi-Fi:

Název sítě: Ubytovani
Heslo: k dispozici v penzionu

Ubytováním v našem penzionu automaticky souhlasíte se všemi našimi podmínkami.

Přejeme Vám příjemný odpočinek

Renata a Michal Okáčovi
tel.: 608 774 770, 602 588 868
e-mail: okacovi@zeleny-statek.cz
www.zeleny-statek.cz